Hızlı ve Hasarsız Taşımacılık

* Hasarsız nakliye garantisi

* Güleryüzlü uzman kadro

* Özel tasarımlı araçlar

* Özenli paketleme

Kredi Kartına Ev Taşıma İmkanı

 

Ziyaretçi Sayfası

Ziyaretçi Sayfasına birşeyler yazmak istermisiniz ?..

İllerimizi Tanıyalım

 

Ege Evden Eve Nakliyat

Ege bölgesinde ev taşıma firmaları arasında saygın bir yer edinen Egetur Evden Eve Nakliyat firması kuruluşunun ilk yıllarından itibaren İstanbul merkezli bir firma olmasına karşın her zaman Ege bölgesine ev taşıma, ofis taşıma, turizm kongre taşımacılığı başta olmak üzere bir çok alanda taşımacılık hizmetleri sunmaktadır. Geçen zaman diliminde artan nakliye taleplerine bağlı olarak İzmir şubesini hizmet vermek üzere açan Egetur Evden Eve Taşımacılık bugün Ege Bölgesinin en iyi hizmet veren ve müşterileri tarafından sürekli tavsiye edilen bir firma olma özelliği kazanmıştır.

Amacımız müşterilerimizin nakliye taleplerine bağlı olarak kendilerine hayal dünyalarında kurdukları bir hizmet ile sorunsuz olarak eşyalarını taşımaktır.

Özellikle yaz aylarında Ege bölgesinin turistik özelliğinden dolayı Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Çeşme, Ayvalık, Milas, Dalaman gibi bölgelere parsiyel veya tam ev eşyası taşımaları arttığından müşterilerimizn taleplerine göre hareket ederek kendilerine en iyi hizmeti en uygun fiyata sunmaktayız. Egetur kalitesi ile tanışmak ve taşınmak için hemen iletişime geçiniz.

Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz...

Ege Bölgesi Genel Bilgi:
Ege Bölgesi, Türkiyenin yedi coğrafi bölgesinden biridir. İsmini kıyısında olduğu Ege Denizinden alır. Kıyı Ege yada Asıl Ege ve İç Ege yada İç Batı Anadolu olmak üzere iki bölüme ayrılır. Kuzeyde Marmara, doğuda İç Anadolu, güneyde Akdeniz bölgeleriyle ve son olarak batıda Ege Deniziyle çevrilidir. Türkiyenin en uzun kıyı şeridine sahip bölgesidir. Ege bölgesi İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak illerinden oluşmaktadır.


Tarihi Eserler ve Turistik Bilgiler:
Ege Bölgesinin turizm bakımından zengin bir doğal ve kültürel yapısı vardır. Dağların kıyıya dik olarak uzanması, son derece girintili çıkıntılı bir kıyı şeridi yaratmıştır ve doğal kumsalların denize girmeye son derece elverişli olmalarının yanı sıra, yüksek kıyılarda da çekici görünümleriyle ilgi toplarlar. Ayrıca yöredeki bük (Akbük, Gökçeler bükü, Değirmen bükü, Palamut bükü, Kargıbük, vb.), özellikle son yıllarda iyice yaygınlaşan yat turizminde, yatlara doğal liman işlevi gören; Mavi Yolculuk adıyla yaygınlaşan ve kıyının Kuşadasından Antalyaya kadar olan koylarını dolaşan yat turizmi, bölgeye önemli miktarda yerli ve yabancı turist çekmektedir. Ülkemizin başlıca üç yat limanı Kuşadası, Çeşme ve Bodrum yat limanları da bu kıyılardadır.

Kuşadası; Aydın iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 71 kilometre uzaklıkta, Ege Bölgesinin denizle buluştuğu kıyı şeridinde yer almaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Milli Parkın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır.

Bölgede doğal ve tarihsel güzellikleri korumak amacıyla iki Ulusal park düzenlenmiştir. Bunlardan Dilek Yarımadası Ulusal Parkı, Aydın ilinin Kuşadası ve Söke ilçeleri sınırları içinde yer alır ve Akdeniz bitki örtüsünün en güzel örneklerini kapsar. Ayrıca İonialılardan kalma kalıntılar, arkeoloji açısından önemlidir. Manisa ilinin yamaçlarına yasladığı Spildağı üstündeki Spildağı Ulusal Parkıysa, 1500 myi bulan yükseltisiyse yazın Manisanın sıcağından kaçanlara barınak oluşturur. Ayrıca bu ulusal park da, Eskiçağ kalıntılarını kapsar. Bölgenin çeşitli illerinde düzenlenmiş Ormaniçi Dinlenme Yeri de, yerli ve yabancı turistlere çeşitli hizmetler sunar.

Ege Bölgesi, arkeoloji ve tarih özellikleriyle de bol bol turist çeker. İzmirde Çeşme Alm. Quelle, Brunnen, Fr. Fontaine, İng. Fountain.

Efes; kuruluşu Cilalı Taş Devri M.Ö. 6000 yıllarına dayanan, İzmirin Selçuk ilçesinin 3 km uzağında bulunan antik kent.

Didim; Afrodisias, Didim, Aydının turistik bir ilçe.

Datça da Knidos:

Bodrum da Halikarnassos;

Manisada Sart yıkıntıları. Dünyanın yedi harikasından ikisi Ege Bölgesindedir (Efes Artemis tapınağı ve Halikarnassos Mausoleionu). Ayrıca, Selçukta Meryem Ananın Evi ve
Halikarnassos, Bodrumun antik çağlardaki ismi.

Sen Jan Kilisesi, Didimde Apollon tapınağı, çok sayıda yabancı turist çekmektedir. Günümüzde Ege Denizi kıyısındaki Akçay, Ören, Ayvalık, Foça, Çeşme, Kuşadası, Didim, Güllük, Bodrum, Datça, Güllük, Milas; Muğlanın Milas, Muğla|Milas ilçesine bağlı ve Güllük Körfezinde yer alan bir belde; Marmaris gibi yerleşim merkezlerimiz, yaz mevsiminde gerçek birer turizm odağı haline gelmiştir.

Copyright 2010 © Ege Tur Evden Eve Nakliyat. Tüm Hakları Saklıdır  Web Tasarımı : Ay Design